Doğalgaz Ocak Dönüşümleri
Set üstü ocak doğalgaz dönüşümü yapılırken oldukça dikkatli olmak gerekir. Çünkü bağlantıların iyi yapılmaması gaz kaçağı gibi çeşitli risklere yol açabilir.
 
Bu yüzden set üstü ocak kullanılırken bağlantılarının yapılmasına son derece dikkat etmek gerekmektedir. Bu işlemi yapmadan önce ocağın bağlanacağı doğal gaz sistemleri kontrol edilmeli, borularda herhangi bir tıkanıklık veya kaçak durumu olmadığından emin olunmalıdır. Bu kontroller yapıldıktan sonra gerekli ekipmanlar kullanılarak güvenle doğalgaz dönüşüm yapılabilir. Bu dönüşümü yaparken kaliteli ekipmanların kullanılıyor olmasına dikkat etmek de son derece önemlidir.
 
İletişim Sayfamızdaki numaralardan Kombi Servisimizi arayarak doğal gaz dönüşümlerini yaptırabilirsiniz.
 
Set üstü ocak doğalgaz dönüşümü yapılırken öncelikle bir enjektör takımı elde etmek gerekecektir. Bu takım yetkili servisten veya ocağın satıldığı bayiden elde edilebilir. Enjektör takımındaki memeler ile enjektörler sökülüp takılarak doğalgaz boruları ile bağlantı sağlanır.
 
Kullanılacak enjektör takımları ocağın modeline göre farklı modellere ve ebatlara sahiptir. Enjektör takımı satın alırken ocağın altında yer alan model bilgilerine göz atılmalıdır. Bununla birlikte ocağın borular ile bağlantısını sağlayan doğalgaz hortumunu da edinmek gerekecektir. Bu hortumun sağlam olduğundan emin olunmalı ve bağlantı sıkı bir şekilde yapıldıktan sonra çeşitli macunlar ve bantlarla sabitlenmesi sağlanmalıdır.
 
Doğalgaz dönüşümü yapılırken iyi malzemeler kullanmak ve montajı dikkatli yapmak önemlidir.
 
Ocak doğalgaz dönüşümü yapılırken gaz kaçağı olmayacak bir şekilde monte edilmiş olmasına dikkat etmek de son derece önemlidir.
 
Fırın ve Ocak montajı
Doğalgaz hortumunun borularla ve ocakla bağlandığı yerlere köpük dökülerek ve gaz kısık bir ölçüde açılarak kaçak tespit edilebilir. Kaçak durumlarında gazı kapatarak hortumu tekrar bağlamak ve kaçak olması muhtemel yerleri elektrik bandı, macun gibi malzemelerle kapatarak güvenliği sağlamak da son derece önemlidir. Bununla birlikte fırın ve ocak montajı yapılırken gazın kapalı olmasına dikkat edilmelidir çünkü bu süre içinde salınımı yapılan gaz tehlikeli olabilir. Set üstü ocak, iyi bir şekilde montaj edildikten sonra güvenle kullanılabilir. Ancak bu işlemi ocak tamiri ve montajı konusunda uzman bir ekibe yaptırmak daha faydalı olacaktır.
Hemen Ara
WhatsApp